WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Uluslararası alanda ödüle layık görüldü

Uluslararası alanda ödüle layık görüldü
Bu haber 04 Aralık 2021 - 21:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdoğan Bulut, yaptığı çalışmalarla hem ulusal hem de uluslararası alanda ödüle layık görüldü.

Doç. Dr. Erdoğan Bulut, Uluslararası İşitme Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Miami Universitesi Kulak Enstitüsü’nün ortak yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaletinde düzenlenen Florida Kulak Burun Boğaz Kongresi’nde sunduğu “iTRAQ-based Quantitative Proteomic Analysis of Ex-Vivo Model of Cochlear Implant Trauma” ve “A Neurogenic Small Molecule Provides Otoprotection for Noise Induced Trauma in a Rat Model” başlıklı çalışmaları ile 1’incilik ve 2’ncilik ödülü olmak üzere iki ayrı ödüle layık görülerek uluslararası anlamda önemli bir başarıya imza attı.

Doç. Dr. Erdoğan Bulut, Uluslararası İşitme Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Medeniyet Üniversitesi ile yaptıkları ortak çalışmalar kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen 42. Ulusal Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi’ne katılarak sunduğu “Hipokloröz Asidin Ototoksisite Etkisinin Hayvan Modeli Üzerinde Araştırılması” başlıklı çalışmasıyla da 3’üncülük ödülününün sahibi oldu. Haber Merkezi

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER