WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

VAKA SAYILARINDA DÜŞÜŞ

VAKA SAYILARINDA DÜŞÜŞ
Bu haber 17 Şubat 2021 - 15:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’da hafta içi belli saatlerde ve hafta sonu tam gün uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ile alınan tedbir ve sıkı denetimler sonucu Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki risk haritası kırmızıdan yeşile döndü.

Tekirdağlılar, alınan tedbirlere uyulması halinde salgının kısa sürede sona erebileceğini dile getirirken, Tekirdağ’da koronavirüs aşısı yapılan kişi sayısı 58 bin 656’ya ulaştı. Türkiye’deki aşılama tablosuna bakıldığında ise aşılanan kişi sayısının 4 milyon 901 bin 182 olduğu görüldü.

Geçtiğimiz aylarda koronavirüs vakalarındaki artış oranıyla dikkat çeken Tekirdağ’da alınan önlemler neticesinde yasaklardan itibaren vaka oranlarında yüzde 40 civarında düşüş yaşandı.

YOĞUN BAKIM DOLULUĞU AZALDI

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle koronavirüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde hafta içi saat 21.00’den sonra, hafta sonları da tam gün (10.00- 17.00 market ve fırın alışverişleri dışında) uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve yapılan sıkı denetimler, Tekirdağ’da olumlu sonuç vermeye devam ediyor. Tekirdağ’daki hastanelerde kısıtlamalar öncesi yüzde 90’a ulaşan yoğun bakım doluluk oranı, yüzde 40’a kadar geriledi.

RİSK HARİTASI KIRMIZIDAN YEŞİLE DÖNDÜ

Kent genelinde kısıtlamalar öncesi 800 ile 1000 arasında olan vaka sayısı da 100’e kadar geriledi. Bu durum HES uygulamasındaki risk haritasına da yansıdı. Kent genelindeki risk haritası kırmızıdan yeşile döndü.

KISITLAMALARA HARFİYEN UYULMALI

Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki risk haritasının renginin kırmızıdan yeşile dönmesinden memnuniyet duyan Tekirdağlılar, yasakların vaka oranları yok denecek kadar azalıncaya kadar devam etmesini istiyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olan birçok iş yeri ve lokanta sahibi ise vatandaşların kısıtlamalara harfiyen uyup bir an önce iş yerlerinin açılmasından yana.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER