WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Vali Yıldırım öğrencileri kabul etti

Vali Yıldırım öğrencileri kabul etti
Bu haber 22 Ocak 2021 - 15:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Anadolu Proje İmam Hatip Lisesi öğrencilerini kabul etti.

Süleymanpaşa Anadolu Proje İmam Hatip Lisesi Tarih Kulübü öğrencilerinin  -öğretmenleri rehberliğinde hazırladığı ve editörlüğünü okulun Tarih Öğretmeni Cüneyt Özvardarlı’nın yaptığı “Mevkif-i Tevarih / Chronicles Station” isimli derginin ikinci sayısı yayımlandı.

Vali Aziz Yıldırım derginin tanıtımın yapılması ve öğretmen öğrencileri tebrik etmek maksadıyla dergiyi hazırlayan öğrencileri ve öğretmenlerini Valilik Toplantı Salonu’nda kabul etti.

Vali Yıldırım’a Mevkif-i Tevarih adlı dergi taktim edildi; Vali Yıldırım, derginin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

DERGİYİ TANITTILAR

İlk sayısı “Durak-1 : Tekirdağ” adıyla yayımlanan derginin ikinci sayısı “Durak-2 : Özel Günler” adını taşıyor. Üç dilde yayımlanan derginin dikkat çektiği “Özel Günler” ise; bu yıl içinde birbiriyle kesişen tarihî önemdeki üç olayın yıldönümü… Bunlar; Mevlid Kandili, Cumhuriyetin İlanı’nın Hicrî 100. Yıldönümü ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Açılışı’nın Miladî 100. Yıldönümü. Dikkat çekilen yıldönümleri kesişimi dergi tarafından “güzel ve sırlı bir tevafuk” olarak nitelendirildi.

Kendilerini İmam Hatip Lisesi’nin kıymetli bir ferdi olarak bildiğimiz TBMM Başkanı Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop; derginin ikinci sayısının yayımında himayelerini esirgememiş ve öğrencilerin bu gayretli çalışmasını bir “Önsöz” yazısı ile desteklemiş ve kıymetlendirmişdir. Hakkı Tarık Us Süreli Yayınlar Koleksiyonu’ndan istifade ederek dergiyi hazırlayan Tarih Kulübü öğrencileri; Cumhuriyet ilanının ilk beş yılına ait gazeteleri inceleyerek Türkiye’de daha önce yapılmamış bir çalışma ortaya koymuşlardır. SPAİHL Okul Müdürü Abdullah Şenol Mevkif-i Tevarih Dergisi’ni; öğrencilere tarih bilinci kazandırması ve okulun Sosyal Bilimler yönünü temsil etmesi bakımından önemli ve anlamlı bulduğunu ifade etti. Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER