WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Validen sürücülere cep telefonu uyarısı

Validen sürücülere cep telefonu uyarısı
Bu haber 23 Ekim 2021 - 12:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kırklareli genelinde sürücülerin huzurlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmeleri amacıyla, Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in yönetim ve koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekiplerimizce oluşturulan kontrol noktalarında (İHA) droneler kullanılarak 7/24 trafik denetimleri gerçekleştirildi.

Vali Osman Bilgin yönetim ve koordinasyonunda gerçekleşen denetim sonrası yaptığı açıklamada;  Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında jandarma ve emniyet teşkilatımızın 7 gün 24 saat esasına dayalı drone denetimlerini sürdürdüğünü dile getirerek, İçişleri Bakanlığının talimatıyla drone ile “kırmızı ışık, yaya önceliği, emniyet kemeri ve cep telefonu kullanımına” yönelik denetimlere hız verildiğini söyledi.

Vali Bilgin, “Trafik sinyalizasyonu ve yapay zeka akıllı kavşak” projesinin de kentte kısa sürede başlayacağını, bu çalışma ile artık trafiğin daha güvenli olacağına inandığını ifade etti. Sürücülere seyir halindeyken cep telefonu kullanmamaları uyarısında bulunarak, “Eğer cep telefonu kullanıyorsanız, kazaların 4 kat arttığı tespit edilmiş. Emniyet kemeri kullanımı da çok önemli. Mesela arka koltukta emniyet kemeri kullanımı bazen bizim için çok önemsiz gibi geliyor veya önde bir koltuk var, o bizi koruyacakmış gibi geliyor. Bunun böyle olmadığı arka koltukta oturup emniyet kemeri takmayan vatandaşlarımızın yüzde 35’inin hayatını kaybettiğini belirledik. Ön koltukta emniyet kemeri yüzde 50-55 gibi arka koltukta ise yüzde 65 ölüm riskini azaltmakta. Arka koltuk ön koltuk ayrımı yapmadan kemerimizi takalım. Bunu bir polis, jandarma veya vali, kaymakam için değil kendi ailemiz, kendi sağlığımız için takmamız gerektiğini belirtti. Haber Merkezi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER