WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Yağışlar çiftçinin yüzünü güldürdü

Yağışlar çiftçinin yüzünü güldürdü
Bu haber 12 Ocak 2022 - 11:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KURAKLIK SORUNU ORTADAN KALKTI

Trakya Bölgesi’nde son günlerde etkili olan yağışlar, çiftçinin yüzünü güldürdü. Son yağışların ekili alanların gelişimini sağladığını söyleyen Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı; “Trakya Bölgesi olarak son dönemde güzel yağışlar aldık. Buğdaylarımız ekildi, çıktı ve yağışlarla gelişiyor. Yağışla ilgili bir problemimiz yok. Kar yağışı da olursa bunun ardından Nisan aylarında güzel yağış alırsak geçtiğimiz yıl gibi güzel verim alırız. “diye konuştu.

Yaz aylarında kurak bir dönem geçiren Trakya Bölgesi’nde, son dönemde etkili olan yağışlarla birlikte kuraklık sorunu ortadan kalktı.

Kar yağışını da beklediklerini ifade eden Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı; “Son yağışlar çiftçilerimiz için iyi oldu. Trakya Bölgesi olarak güzel yağışlar aldık. Buğdaylarımız ekildi, çıktı, gelişiyor. Yağışla ilgili bir problem yok. Önümüzdeki dönemde Nisan aylarında da yağışlar devam ederse geçtiğimiz yılın verimini yakalarız. Kar beklentisi içerisindeyiz. Kurak bir yıl olduğu için derelerde daha henüz sular yürümedi. Kar yağışı da olursa, ardından Nisan aylarında güzel yağış alırsak verimli bir yıl geçireceğimizi düşünüyorum.” şeklinde konuştu. Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER