WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Yanan evde inceleme yaptı

Yanan evde inceleme yaptı
Bu haber 02 Mart 2017 - 15:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Marmaraereğlisinin Yakuplu Mahallesi’nde sabah saatlerinde meydana gelen yangında, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın talimatı ile Başkan Yardımcısı Fehmi Duman, Yakuplu Mahalle Muhtarı Harun Korkmaz ve CHP İlçe Başkanı Hakan Turan yerinde incelemelerde bulunarak mağdur olan vatandaşa destek oldular.

Başkan Uyan Sivil Savunma Haftasına denk gelen olay üzerine vatandaşa sabır dileklerini ileterek Sivil Savunma ekiplerinin değerinin ne yazık ki bu tür acı olaylarda daha çok anlaşıldığını belirterek konu ile ilgili yaptığı konuşmada: “Sivil Savunma afet anını atlatmak için yapılan bilinçli mücadelelerin bir bütünüdür. Her toplumda deprem, yangın, sel gibi felaketler görüleceği gibi, her toplumun da bu gibi felaketler başa gelmeden alması gereken önlemler vardır. Atatürk’ün de dediği gibi ‘Felaket başa gelmeden evvel önleyici ve koruyucu tedbirler düşünmek lazım. felaket geldikten sonra dövünmenin yararı yoktur’  Önlem almak ve halkın bilinçlenmesi atılması gereken ilk adımdır” dedi.

Uyan konuşmasının devamında, “Yeni yapılan binalar deprem yönetmeliğine uygun ve dayanıklı yapılmalı, halk sağlığı ön planda tutulmalıdır. Buna benzer olarak yangın gibi felaketlerde de gerekenler öğrenilmeli ve yangın için binalarda gereken tedbirler, alınmalıdır. Toplum olarak birlik ve beraberlik içinde olmalı, başa gelecek herhangi bir afet, yangın ve felaket anında topyekün mücadele edilmelidir. Yakuplu Mahallesi’nde meydana gelen yangın felaketinde mağdur olan vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimi ileterek en kısa zamanda kendilerini toparlamalarını temenni ediyor ve tüm vatandaşlarımıza deprem felaketinden, diğer doğal afetlerden uzak, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyor, Yurtiçi ve yurtdışında başarılı çalışmalar yapan AFAD çalışanlarının Sivil Savunma ve deprem haftasını kutluyorum.” Dedi. Habertrak/Ferhat Akgün-Canlı Haber

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER