WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Yaya geçitleri yeniden boyanıyor

Yaya geçitleri yeniden boyanıyor
Bu haber 13 Eylül 2021 - 13:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süleymanpaşa Belediyesi, okulların açılması ile birlikte, okul yollarında bulunan yay geçitleri, önce yaya yazıları ve yol çizgilerini yeniden boyayarak görünür hale getiriyor. Ayrıca badana ihtiyacı olan okullara da destek veriliyor.

ÇALIŞMALAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, Süleymanpaşa’da bulunan ilk ve orta öğretim okullarının önlerinde, yollarında yer alan ve silinmeye yüz tutmuş yaya geçidi, yol çizgileri ve “önce yaya” yazıları yenileniyor, kaldırımlar boyanıyor. Öğrencilerin güvenli bir şekilde okullarına gidip gelmeleri, okul yolunda herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmamaları adına yürütülen çalışmalar, hız kesmeden sürdürülüyor. Ayrıca ihtiyacı bulunan okullarda boya-badana ve çeşitli onarım işleri de gerçekleştiriliyor.

Çalışmalar kapsamında, Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Turgut Kurtçu İlkokulu ve Ertuğrul İlkokulu önünde bulunan yaya geçidi çizgileri yeniden boyanarak belirgin hale getirildi, 50. Yıl Ortaokulu ve Cafer Tayyar İlkokulunda boya badana işlemleri yerine getirildi. Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER