WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“YENİ EKONOMİK MODELE GÜVENİYORUZ”

“YENİ EKONOMİK MODELE GÜVENİYORUZ”
Bu haber 14 Ocak 2022 - 16:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tekirdağ Şubesi’nde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla basın mensupları ile bir araya gelindi.

 

MÜSİAD Tekirdağ Şube Başkanı Ramazan Doğan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin basınla bir araya geldiği toplantıda işadamların Tekirdağ ekonomisine katkıları ve basınla ilişkilerin önemine dikkat çekildi.

Sanayicilerin üretime dayalı yeni ekonomi modeline güvendiklerini söyleyen MÜSİAD Tekirdağ Şube Başkanı Ramazan Doğan; “Sanayicimiz güçlü, ekonomik ve finans altyapımız güçlü. Devletimiz de üretime dayalı bir politika yürütmeye çalışıyor. Bu süreçten güçlü çıkacağımızı düşünüyoruz. Yeni ekonomik modele güveniyoruz. “diye konuştu.

Sözlerine basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başlayan MÜSİAD Tekirdağ Şube Başkanı Ramazan Doğan; “Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru ve tarafsız yayın yapan, önemli bir mesleği icra eden, milletimizin sesi ve vicdanı olan siz değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana ilimizin sosyal ve kültürel açıdan gelişmesi, ekonomik gelişmesi adına hep birlikte elimizden gelen çabayı göstermeye çalıştık. Bugüne kadar yaklaşık bir yıldır ekibimizle bu yolda bize destek olan yanımızda olan davetlerimize gelen destekleyen tüm basın mensuplarımıza teşekkür ederiz. “dedi.

“SÜRECİ ÜRETEREK AŞACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

 

Yeni ekonomik model ile ilgili açıklamalarda bulunan MÜSİAD Tekirdağ Şube Başkanı Ramazan Doğan; “Doğru ekonomi modeli yürütmeye çalışılıyor. Üreterek büyümeyi hedefliyoruz. Yeni ekonomi politikamızı iyi anlatabilirsek başarılı olabiliriz. Ürercimizin önünde bazı prosedürler olabiliyor. Ama sağ olsun hükümetimiz bunlara çözüm üretiyor. Bizler de hükümet ve işadamları arasında üretici arasında köprü olmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin üretim gücü ile ön plana çıkması gerekiyordu. Tabi bun yanı sıra turizm ülkesiyiz. Sağlık turizmi ülkesiyiz. Ama bence önemli şey sanayi. Ülkemizin gelişmesi adına sanayinin güçlü olması gerekiyor. Dalgalanmalar bizi ne kadar endişeye sevk etse de bunların geçici olduğunu biliyoruz. Biz zorlukları aşan bir ülkeyiz. Böyle bir milletimiz. Sanayicimiz güçlü, ekonomik ve finans altyapımız güçlü. Devletimiz de üretime dayalı bir politika yürütmeye çalışıyor. Bu süreçten güçlü çıkacağımızı düşünüyoruz. Yeni ekonomik modele güveniyoruz. Başarılı olacağımıza inanıyoruz. Başarılı olamazsak bu süreçten kimse karlı çıkmaz. İş adamından çalışanına kadar herkesin etkilediği bir süreç. Biraz sabretmek gerekiyor. Bu süreci daha da güçlenerek, üreterek aşacağımıza inanıyoruz.” diye konuştu. Toplantıda MÜSİAD Tekirdağ Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda basın mensubu yer aldı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER