DOLAR 32,2348 % 0.17
EURO 35,0579 % 0.17
GRAM ALTIN 2.503,39 % -0,28
ÇEYREK A. 4.093,04 % -0,28
BITCOIN 71.079,99 6.586
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 17°

CHP’DE HEDEF SÜLEYMANPAŞA

CHP’DE ADAY ADAYI BOLLUĞU

 

AK Parti’nin Süleymanpaşa’da güç kaybetmesinin ardından CHP’de Süleymanpaşa Belediye Başkan adaylığı için yarış başladı. Cumhuriyet Halk Partisi’nden 7 isim Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

 Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı için Şeref Çetin, Mehmet Sabri Yüce, Hasan Aydık, Recep Ökten, Berrin Başol, Murat Uysal ve Volkan Nallar aday adaylıkları belli olan isimler oldu. Özgür Özel’in CHP’de genel başkan olmasıyla birlikte Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı için yeni aday adaylarının ortaya çıkacağı öğrenildi.

 1014 OYLA AK PARTİ KAZANMIŞTI

 2024 yılı 31 Mart’ında yapılacak yerel seçimler öncesi CHP kulislerinde hareketlilik başladı. 2019 yılında yapılan 31 Mart yerel seçimlerinde Süleymanpaşa’da AK Parti’nin adayı Cüneyt Yüksel 58.966 oy alarak belediye başkanı olmuştu. CHP’nin adayı Ekrem Eşkinat ise 57.952 alarak seçimi kaybetmişti.

SÜLEYMANPAŞA SİYASETİNDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLER YAŞANDI

2019 yılından bu yana Süleymanpaşa siyasetinde köklü değişikler yaşandı. Haziran ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, görevden affını istedi ve istifa etti. Onun yerine belediye meclisinde Hüseyin uzunlar başkan olarak seçildi. Bu olayla birlikte CHP Süleymanpaşa’yı yeniden hedefine koydu. Süleymanpaşa’ya “aday kim olursa olsun CHP kazanır” gözüyle bakılır hale geldi. Bunun üzerine CHP’de aday adayları bir bir ortaya çıkmaya başladı.

 CHP’DEN 7 ADAY ADAYI ÇIKTI

CHP’den inşaat mühendisi Şeref Çetin, yeminli mali müşavir Mehmet Sabri Yüce, çiftçi ve iş adamı Hasan Aydık, iş adamı Recep Ökten, eczacı Berrin Başol, çiftçi ve iş adamı Murat Uysal, iş adamı Volkan Nallar aday adaylıkları belli olan isimler oldu. Bu 7 aday adayına artacağı ve Özgür Özel’in genel başkan olmasıyla birlikte yeni isimlerin önümüzdeki günlerde ortaya çıkacağı öğrenildi. Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

 

CHP’DE ADAY ADAYI BOLLUĞU   AK Parti’nin Süleymanpaşa’da güç kaybetmesinin ardından CHP’de Süleymanpaşa Belediye Başkan adaylığı için yarış başladı. Cumhuriyet Halk Partisi’nden 7 isim Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.  Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı için Şeref Çetin, Mehmet Sabri Yüce, Hasan Aydık, Recep Ökten, Berrin Başol, Murat Uysal ve Volkan Nallar aday adaylıkları belli olan […]

08 Kasım 2023 - 16:01