DOLAR 32,6509 % 0.44
EURO 35,1371 % 0.43
GRAM ALTIN 2.451,54 % 0,78
ÇEYREK A. 4.008,26 % 0,78
BITCOIN 65.669,76 0.75
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 32°

EMEKÇİLERİN GÜVENİYLE BÜYÜYOR

Son Güncelleme :

30 Mayıs 2024 - 11:33

EMEKÇİLERİN GÜVENİYLE BÜYÜYOR

KAMUDA TÜM YEREL SEN FARKI

YETKİLİ SENDİKA BELLİ OLDU

 

ÜYE SAYISI 1650’E ULAŞTI

Emeğin ve emekçinin tek adresi “Tüm Yerel-Sen” 2024 yılı yetki tespit sürecini Tekirdağ il genelinde birincilikle tamamladı.
Yerel yönetim hizmet kolunda çalışan kamu görevlilerinin üye olabildiği, Türkiye’nin 81 ilinde örgütlü olan Tüm Yerel-Sen sendikası, Tekirdağ il genelinde 1650 üye sayısıyla en çok üyeye sahip, yetkili sendika oldu. Emek, vatan ve Cumhuriyet’i ilke edinerek kurulan sendika “Tüm Yerel-Sen” 2023 yılına oranla yerel yönetim hizmetleri iş kolunda diğer sendikalara karşı üye sayısını yüzde 20,03 oranıyla en çok arttıran sendika oldu.

Tüm Yerel-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Ali Şahin Gülen, yetkili sendika olduklarını belirterek“ Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzenini, demokratikleşme ve ulusal çıkarları korumak, sonsuza kadar yaşatmak için elinden gelen her türlü çabayı göstermek ve bunun için mücadele etmek amacıyla çıktığımız yolda 10. Yılını tamamlayan Tüm Yerel-Sen Türkiye’nin tamamında yetkili sendika olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.” diye konuştu.

“BİZLERE GÜVENEN ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Üyelere teşekkür eden Tekirdağ Şube Başkanı Ali Şahin Gülen; “Hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan, örgütlü olduğumuz bütün yerel yönetimlerde taşeronlaştırma ve özelleştirmelere karşı fili meşru ve hukuksal olarak mücadele etmekteyiz. Üyelerimize yönelik baskıya ve sömürüye karşı mücadele edip, üyelerimizin daha ileri ekonomik, demokratik, hukuksal, sosyal hak ve çıkarlarını koruyup geliştireceğiz. Tüm Yerel-Sen olarak örgütlü olduğumuz yerel yönetimlerde üyemiz olsun veya olmasın hiçbir memuru ayırt etmeden çalışmaktayız. En çok üyeye sahip sendika olmamızda büyük katkıları olan, emekçilerin sorunlarını kendine dert edinen, sorunların çözüme kavuşturulması yolunda gerekli merciler ile iletişime geçerek çözüme kavuşturan yönetim kurulumuza, kurullarımıza, iş yeri temsilcilerimize, aktivistlerimize ve gönüllülerimize teşekkür ediyoruz. Bizlere güvenerek üye olan, yeri geldiğinde alanda, yeri geldiğinde yaptığımız hukuk mücadelemizde geri durmadan bizlere destek ve güç veren yerel yönetim çalışanı arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Mücadelemiz ülkemizin genelinde yetkili sendika olma yolunda büyüyerek devam edecektir.” Diyerek sözlerini tamamladı. Habertrak/Serhat Yeşilipek