DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

En önemli projeler Adem Dalgıç’ta

Son Güncelleme :

03 Ocak 2024 - 12:52

En önemli projeler Adem Dalgıç’ta

“ŞEHRİN KİMLİĞİNİ OLUŞTURACAĞIZ”

TECRÜBELİ İSİM TEKİRDAĞ’IN GELECEĞİNİ TASARLADI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Adem Dalgıç, Habertrak Gazetesi’nde canlı yayın konuğu oldu. Projelerinden ve hedeflerinden bahseden Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Adem Dalgıç, Tekirdağ’a yakışan vizyoner projeleri ile modern bir Tekirdağ oluşturacaklarını söyledi.

Şehrin bir kimliği olması gerektiğini söyleyen Op. Dr. Adem Dalgıç; “Öncelikle deprem bölgesi olmamız nedeniyle bu konuya eğileceğiz. Bundan sonra bir şehrin kimliği olması gerektiği düşüncesindeyim. Şehir o kimlikle tanınabilmeli. Şehrin yaşayan insanlara; “gerçekten bu şehirde yaşıyorum, bu yüzden de mutluyum”, “iyi ki burada yaşıyorum” dedirten bir kimliği olmalı. Bunu sağlayabilmek için çalışacağız. Bu konuda çok güzel projeler hazırladık.” diye konuştu.

“TARIM VE HAYVANCLIKTA KOOPERATİFLEŞMEYİ SAĞLAYACAĞIZ”

Tarım ve hayvancılığın mutlaka desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken aday adayı Adem Dalgı.; “Tarım ve hayvancılık konusunda büyükşehir belediyemizin iyi çalıştığını düşünüyorum. Desteklemeleri güzel oldu. Tekirdağ toprakları çok verimli. Özellikle buğday ve ayçiçeğinde Türkiye’nin sayılı illerindeniz. En çok gıdadan para kazanan ülkelerin başında Hollanda geliyor. Trakya kadar büyüklüğü yok belki de. Katma değer yaratan tarım sektörüne yönelmişler. Hayvancılığın yanında peynir de yapıp ihraç ediyor. Yetiştirdiği ürünün konservesini yapıyor. Birçok türde ihracını yapıyor. Bizim de katma değer yaratan ürünlere yönelmemiz gerektiğini düşünüyorum. Kooperatifleşmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Bizde tarımda bireysel çalışma var. Tek başına daha masraflı oluyor aslında. Halbuki kooperatifleşme ile daha verimli sonuçlar alınabilir. Almanya, Fransa ve Hollanda gibi ülkelerde kooperatifleşme çok yaygın. Çiftçi bu yöntemle girdilerini düşürerek da çok kazanç elde edebiliyor. Yapılabiliyorsa kooperatifleşme yönünde üreticilerimize destek olacağız. Tarımda sadece buğday ve ayçiçeği değil diğer ürünlere de önem vermemiz gerekli. Bağcılık, şarapçılık, lavanta gibi şeylere de yönelmemiz lazım. Bunlar için de tesisleşme şart.” şeklinde konuştu.

“SPORUN ŞEHRİN TANITIMINA KATKISINI BİLİYORUZ”

Sporun birleştirici ve şehri tanıtıcı bir unsur olduğunu dile getiren Dalgıç; “Spor konusunda güzel projelerimiz var. Belediye başkanlığı dönemimizde güzel sonuçlar aldık. Judo, tekvando gibi dallara da ağırlık verdik. Sadece futbol basketbolla kalmadık. Dönemimizde çok sayıda madalya alan sporcumuz da oldu. Profesyonel anlamda takımlarımızı desteklemek gerekli. Profesyonel liglerde bir takımınız var ise o yerel anlamda birlik ve beraberliği sağlayan unsurlardan biri haline geliyor. En son yaşadığımız olayda takım gözetmeksizin Fenerbahçeli, Galatasaraylı, Beşiktaşlı herkes birleşti. Süper kupa olayında bunu gördük. Burada da öyle takımın başarısından memnun olan insanlar değişik görüşlere sahip olabilir. Ama Tekirdağ’ın bir takımının başarısını tüm Tekirdağ sahiplenir. Herkes sevinir. Altyapılar için tesisleşme konusundaki eksiklikleri gidermeliyiz. Desteklendiği zaman başarılı sonuçlar alabildiğimizi gördük. Spora gereken desteği vermeye yönelik profesyonel anlamda, hem altyapı hem de bireysel sporlar için projeler hazırladık. “ diyerek sözlerini tamamladı. Habertrak/Bülent Kutlutürk