DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % 2,80
BITCOIN 66.196,00 -0.031
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Hakemler, kadın oyunculara eğitim verdi

Son Güncelleme :

08 Şubat 2024 - 12:32

Hakemler, kadın oyunculara eğitim verdi

 

Hakem Kurulu Başkanı Altunay ve Dernek Başkanı Çardaklı, futbol oyun kuralları hakkında Kadın Futbol takımına eğitim verdi.

Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ersan Karamehmetoğlu ve Tekirdağ Gençlik Hizmetleri Spor Kulüp Başkanı Bekir Ali Eren,  Antrenör Nihat Üsüz’ün organize ettiği Tekirdağ Gençlik Hizmetleri Kadın futbol takımına Değişen oyun kuralları ve maçlarda karşılaşabileceği kurallar hakkında seminer düzenledi.

Seminerde Tekirdağ İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Ayberk Altunay ve TFFHGD Tekirdağ Şube Başkanı Barış Çardaklı tarafından eğitim verildi.

Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonda düzenlenen seminerde Tekirdağ İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Ayberk Altunay, hakem atamaları hakkında bilgiler verdi.

Saha içinde herkesin birbirine saygılı davranması gerektiğine vurgu yapan seminerde Tekirdağ İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Ayberk Altunay, şunları kaydetti;” Hakemler, futbolcular, teknik heyeti ve saha görevlileri futbolun bir parçası. Herkes bir birine saygılı olmak zorunda. Onlarca kamera maçı çekip daha sonra bu görüntüler üzerinden tartışılıyor. Bazen ise herkes ortak noktada buluşamıyor. Hakemlerimiz, anlık karar verdikleri için Dünya’nın her yerinde hatalar olabiliyor. Oyuncular doğru yada yanlış tabi ki kararlara itiraz edebilirler. Ama tüm itirazlar, saygı ve hoşgörü içinde olmalı. Hiçbir şekilde aşılayıcıyı, hakemin otoritesini etkileyen, fiziki ve sözlü şiddete asla izin vermeyiz. Bunun cezasını futbol kuralları içinde veririz”

TFFHGD Tekirdağ Şube Başkanı Barış Çardaklı ise başta Direkt,  endirekt serbest vuruşlar, sarı kart ve kırmızı kart gösterilecek pozisyonlar olmak üzere,  17 madde futbol oyun kuralları, Oyun Alanı, Oyuncular,  Oyuncuların Ekipmanları,  Oyunun Başlaması ve Tekrar Başlaması,  Topun Oyunda ve Oyun Dışı Olması,  Bir Maçın Sonucunu Belirleme,  Ofsayt,  Faul ve Fena Hareketler,  Serbest Vuruşlar,  Penaltı Vuruşu,  Taç Atışı,  Kale Vuruşu ve köşe vuruşu hakkında bilgiler verdi.

Tekirdağ İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Ayberk Altunay ve TFFHGD Tekirdağ Şube Başkanı Barış Çardaklı, Kulüplerden talep gelmesi durumunda bu tip seminerlere seve seve katılacaklarına vurgu yaptılar. Habertrak/Salih Aydın