WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Yüksel’den tedbir çağrısı

Yüksel’den tedbir çağrısı
Bu haber 20 Ekim 2020 - 15:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, havaların soğuması ile birlikte Korona virüsü salgını riskinin artması dolayısıyla sosyal medya üzerinden yayınladığı açıklama ile vatandaşlara tedbir çağrısı yaptı. Yüksel, gribal enfeksiyonların artması ile Korona salgınının da yükselişe geçmesinin beklendiğini ve önümüzdeki süreçte daha dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

GRİBAL HASTALIKLARA DİKKAT

Mevsim geçişine dikkat çeken Başkan Yüksel, açıklamasında, “Malumunuz olduğu üzere artık sonbahardayız. Hemen ardından da kış geliyor. Bu süreç de gribal hastalıkların kol gezdiği bir süreç. Başımızda bir de Korona laneti var. Allah’ım inşallah milletimizi bir an önce bu illetten kurtarır. Çocuklarımızın tam zamanlı okullarına gidebilmesi için özellikle büyüklere yani bizlere çok fazla görev düşüyor,” ifadelerine yer verdi.

“TEDBİRLERİ DAHA SIKI UYGULAMALIYIZ”

Yüksel alınması gereken tedbirler konusunda hatırlatmada bulunarak, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu dönemde tedbirlerimizi biraz daha sıkılaştırmamız gerekiyor. Ne olur, büyük küçük demeden hepimiz maskemizi takalım. Bu maskeyi takmak zorundayız. Sosyal mesafemize ve kişisel temizliğimize de dikkat etmemiz gerekiyor. Eğer bunu başarabilirsek bu illetten hep birlikte kurtulacağımıza inanıyorum. Süreç çok kritik geçiyor. Hepimiz Sayın Sağlık Bakanımızı dinliyoruz. Ülkede Korona ile vaka sayılarını görüyoruz. Biz ilçemizde bu illetten bir an önce kurtulmak istiyoruz.”

“BİRBİRİMİZİ KONTROL EDEREK BU İLLETTEN KURTULALIM”

Süleymanpaşa’da bugüne kadar küresel salgınla başarılı bir mücadele sergilendiğini kaydeden Belediye Başkanı Yüksel, “Çok şükür, bugüne kadar süreci hep birlikte iyi idare ettik. Ama bundan sonraki süreci daha sıkı tedbirlerle göğüslememiz gerekecek. O yüzden, maske, mesafe ve temizlik ne olur dikkat edelim. Özellikle işletme sahiplerimize rica ediyorum. Arkadaşlarıma talimat verdim, kapılarınıza konuyla ilgili bilgilendirme notları asacağız. Ama gelen müşterilerinize sizler de tatlı dille anlatın. Vatandaşlarımızın da işletmelerle ilgili bir sıkıntı varsa yine tatlı bir dille uyarmalarını rica ediyorum. Birbirimizi kontrol ederek bu illetten kurtulmanın çaresini birlikte üretmemiz gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Allah’a emanet olun.” diyerek konuşmasını noktaladı. Haber Merkezi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER