WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Yüz yüze eğitimde son karar

Yüz yüze eğitimde son karar
Bu haber 24 Şubat 2021 - 16:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde 1 Mart’ta başlayacak olan 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı ile ilgili Senato Kararı açıklandı.

Açıklanan kararlara göre; Tıp Fakültesi 1,2 ve 3. Sınıf öğrencilerinin eğitimlerine uzaktan öğretim yöntemiyle devam etmesine karar verildi. Mayıs ayında koronavirüs salgının durumuna göre teorik derslerin eş zamanlı, uygulama derslerinin ise seyreltilmiş olarak yüz yüze (hibrit) şeklinde yapılmasına karar verildi. Tıp fakültesi 4,5 ve 6. Sınıf öğrencilerinin ise teorik eğitimlerine uzaktan eğitim şeklinde uygulama eğitimlerine ise yüz yüze devam edecekleri belirtildi.

Diğer fakülte, yüksekokul, konservatuar ve meslek yüksek okullarında ise derslerin uzaktan eğitim yoluyla ALMS sistemi üzerinden yapılmaya devam edileceği belirtildi.

Pandeminin gelişim sürecine göre uzaktan eğitim faaliyetlerine ilişkin uygulamalarda gerekli değişiklik ve yeni düzenlemelerin yapılabilmesi konusunda Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü’nün yetkili kılınmasına Senato tarafından karar verildi.

Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER