DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
GRAM ALTIN 2.438,65 % -0,91
ÇEYREK A. 3.987,20 % -0,91
BITCOIN 2.148.936 -4.588
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°

33 ünite kan verdiler

Son Güncelleme :

16 Temmuz 2018 - 15:30

Babaeski İlçesi’ne bağlı Büyükmandıra Beldesi’nde Beşiktaşlılar Derneği ile Edirne Türk Kızılay’ı Kan Bağışı Merkezi Mobil Ekibi tarafından, ortaklaşa “Gönüllü Kan Bağışı” Kampanyası düzenledi.

Büyükmandıra Beşiktaşlılar Derneği ile Edirne Türk Kızılay’ı Kan Bağışı Merkezi Mobil Ekibi, “Gönüllü Kan Bağışı” kapsamında Kültür Parkında Kızılay çadırı kurarak, gönüllü taraftarlardan 33 ünite kan topladı. Edirne Türk Kızılay’ı Kan Bağışı Merkezi Sorumlu Dr. Erhan Aksoy başkanlığında düzenlenen anlamlı etkinlikte, 3 hemşire görev aldı

Gönüllü Kan Bağışı Kampanyasına eşi Canan Can ile birlikte gelen Büyükmandıra Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Yusuf Can, “Gönüllü Kan Bağışı” Kampanyası ile ilgili şunları söyledi.

“Büyükmandıra Beldesinde yardımlaşmanın ve paylaşmanın önemine gönülden inanan Beşiktaşlı taraftarlarımız çağrılarımıza duyarsız kalmadı. Kültür Parkında kurulan Kızılay çadırına üyelerimiz tarafından gönüllü kan bağışı talebi oldu. Bunlardan uygun bulunan 33 ünite kan Edirne Türk Kızılay’ı Kan Bağışı Merkezi Sorumlu Hemşireleri tarafında alınmıştır. Bir ünite kanın 3 can olduğunu dikkate alırsak bağışlanan kanın önemi bir kat daha artmış olur. Hayat kurtarmanın önemine inanarak bağışta bulunan Büyükmandıra Beşiktaşlılar Derneği Üyelerine gösterdikleri duyarlılık nedeniyle ben Dernek Başkanı olarak bir kez daha çok teşekkür ediyorum.”

Dr. Erhan Aksoy ise yaptığı açıklamada; “Öncelikle bu kampanyamıza duyarlı davranarak 33 ünite kan bağışında bulunan Büyükmandıra Beşiktaşlılar Derneği Başkan ve Üyelerine çok teşekkür ediyoruz. Bizim Kızılay olarak amacımız, hastanelerin ve dolayısıyla hastaların ihtiyaç duymakta olduğu kanın yüzde yüzünü karşılayabilmek. Bunun için daha çok çalışıp geniş kitlelere sesimizi duyurarak halkımızı bilinçlendirip yeni bağışçılar kazanmalıyız. Daha fazla kan alabilmeliyiz ki daha fazla hastanın derdine çare olabilelim. Bundan sonraki kampanyalarda bu umudumuzun gerçekleşmesine yardımcı olabilmeniz için sizleri bekliyoruz.”  

Habertrak/ Metin Karakuş