DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Haber Merkezi

TRAKYA ÇİFTÇİSİNE MÜJDE

Son Güncelleme :

23 Ocak 2024 - 12:24

TRAKYA ÇİFTÇİSİNE MÜJDE

YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK

 

ÇİFTÇİ YAĞMUR VE KARA SEVİNDİ

KAR TOPRAĞIN SUYA DOYMASINI SAĞLIYOR

Trakya Bölgesi’nde son günlerde etkili olan kar ve yağmur yağışları, çiftçinin yüzünü güldürdü. Son yağışların buğdaya iyi geldiğini söyleyen Tekirdağ Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı; “Trakya Bölgesi olarak son dönemde güzel yağışlar aldık. Yağışla ilgili bir problemimiz yok. Kar yağışı da aldık. Kar yağışları ile birlikte toprak suya doyacak, geçtiğimiz yılki kuraklığın etkisi gidecek. “diye konuştu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan  bilgiler göre; önümüzdeki günlerde yağışlı havanın devam edeceği belirtildi.

Yaz aylarında kurak bir dönem geçiren Trakya Bölgesi’nde, son dönemde etkili olan kar ve yağmur yağışlarla birlikte kuraklık sorunu ortadan kalktı.

Kar yağışının toprağın suya doymasını, derelere su akmasını sağlayacağını ifade eden  Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı; “Son yağışlar çiftçilerimiz için iyi oldu. Trakya Bölgesi olarak güzel yağışlar aldık. Buğdaylarımız ekildi, çıktı, gelişiyor. Yağışla ilgili bir problem yok. Kar ve yağmur yağışları devam ederse geçtiğimiz önceki yılın verimini yakalarız. Kar yağışı daha da olursa, ardından Nisan aylarında da güzel yağış alırsak verimli bir yıl geçireceğimizi düşünüyorum.” şeklinde konuştu. Habertrak/Serhat Yeşilipek

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURLARI

Dolar DOLAR

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar EURO

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İNG. STERLİNİ

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İSV. FRANGI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar KAN. DOLARI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar ÇEYREK ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar GRAM ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar BITCOIN

FİYAT

DEĞİŞİM

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER