DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Haber Merkezi

“Süt üreticilerimizi küstürmeyin”

Son Güncelleme :

16 Ocak 2024 - 12:19

“Süt üreticilerimizi küstürmeyin”

Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Ergin Durgun, yaptığı açıklama ile Ulusal Süt Konseyi’nin açıkladığı yeni süt fiyatına tepki gösterdi.

Açıklanan fiyatın üreticide hüsran yarattığını söyleyen Ergin Durgun; “Defalarca söyledik yine söylüyoruz süt üreticisi yaptığı işten hak ettiği emeğinin karşılığını kazanamazsa bu işi yapmaya devam etmez üretmez üretemez. “dedi.

“BU FİYAT KABUL EDİLEMEZ”

Süt zammının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini dile getiren Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Ergin Durgun; “13 Ocak 2024 Cumartesi günü Ulusal Süt Konseyinin toplanarak çiğ süt tavsiye fiyatı açıkladığını belirtti. Bu belirlenen fiyatın kabul edilemez olduğunu zaten sütün uzun zamandır yaklaşık olarak bu fiyatlardan satıldığını böylece bir artış olmamış olacağını belirtti. Hâlbuki sadece Aralık ayında süt üreticilerinin yem maliyeti sadece %25 artmıştı. Buna karşılık süt fiyatında aynı oranda bir artış olmaması kabul edilemez. Daha önce de uyarmıştık yine uyarıyoruz! Bu tutum bu süt fiyatı sadece süt üreticisine zarar vermez! Daha geniş çevreleri uzun vadede tüketicileri ve ülkemizi olumsuz etkileyecek! Bu yanlıştan dönülmeli. Defalarca söyledik yine söylüyoruz süt üreticisi yaptığı işten hak ettiği emeğinin karşılığını kazanamazsa bu işi yapmaya devam etmez üretmez üretemez. Ülke olarak yurt dışından daha fazla hayvan ve hayvansal ürün ithal etmek zorunda kalırız bu durum hem ülkemizden yurt dışına daha fazla döviz çıkmasına hem de tüketicilerin daha yüksek fiyatlardan satın almasına sebep olacaktır.  Süt Üreticilerimizi Küstürmeyin! Üyelerimizin sesini duyurmaya ve hak ettiği emeğinin karşılığını alması için mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. Haber Merkezi

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURLARI

Dolar DOLAR

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar EURO

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İNG. STERLİNİ

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İSV. FRANGI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar KAN. DOLARI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar ÇEYREK ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar GRAM ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar BITCOIN

FİYAT

DEĞİŞİM

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER