DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Ulaşım sorunu çözüm bekliyor

Son Güncelleme :

19 Mart 2024 - 11:40

Ulaşım sorunu çözüm bekliyor

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde yaşanan ulaşım sorununa çözüm bulunamıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının çözmesi gereken en önemli sorun olarak otobüs sayısının yetersiz olması dikkat çekiyor. Süleymanpaşa ilçesinde belediye otobüsleri tıklım tıklım dolu olmalarına rağmen, duraklarda hala yolcu almaya devam ediyorlar. Balık istifi dolu olan belediye otobüsleri sorunu Kadir Albayrak’tan sonra göreve gelecek başkanın çözmesi gereken en büyük sorun olarak biliniyor.

BALIK İSTİFİ YOLCULUK

Süleymanpaşa ilçesi Köprübaşı mevkii Tekira AVM yanındaki durakta dün sabah saat: 09:35’te yaşanan manzara ulaşım sorunun ne kadar büyük olduğunu gözler önüne serdi. 2-7 nolu hatta çalışan belediye otobüsü dolu olmasına rağmen durakta yolcu almaya çalıştı. Otobüse binemeyen vatandaşlar isyan etti. İtiş kakış otobüse binen bazı vatandaşlar ise; ayakta ve sıkışık vaziyette yolculuk yapmak zorunda kaldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi olan TEKULAŞ’ın yetersiz otobüs sayısı ile ilçede ulaşım hizmeti yapmaya devam ettiği öğrenildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve ekibinin umursamadığı otobüs eksikliği sorunu 31 Mart yerel seçimleri ile göreve gelecek olan en güçlü adaylar Candan Yüceer ve Cüneyt Yüksel’in karşısına çözülmesi gereken en önemli sorun olarak çıkacağı belirtiliyor. Habertrak/Yeşilipek