DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

09.05’TE HAYAT DURDU

SAYGI VE ÖZLEMLE ANILDI

 

TEKİRDAĞ’DA HAYAT DURDU

Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 85’inci yılında özlem ve minnetle anıldı. Saatler 09.05’i gösterdiğinde tüm yurtta sirenlerin çalmasıyla hayat durdu. Tekirdağ’da vatandaşlar yolda araçlarından inerek Ata’ya saygı duruşunda bulundular.

Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 85 yıl önce sonsuzluğa intikal etti. Yurdun dört bir yanında saatler 09.05’i gösterdiğinde hayat durdu, sirenler çalmaya başladı ve vatandaşlar Ata’ya saygı duruşunda bulundu. İşe yaya gidenler oldukları yerde dururken, araçlarında olanlar da inip Ata’sına saygısını gösterdi. Atatürk’e duyulan sevgi ve özlem objektiflere yansıdı.

 

 

ARAÇLARINDAN İNEREK SAYGI DURUŞUNDA BULUNDULAR

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü programı kapsamında Tekirdağ Valiliği önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Daha sonrasında  saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’ okundu.

Saat 09:05’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Siren çalmasıyla birlikte başlayan saygı duruşuna cadde ve sokaklardaki vatandaşlar da eşlik etti. Bazı vatandaşlar araçlarını durdurarak saygı duruşunda bulundular.

 

TÖRENE YOĞUN KATILIM

Törene Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Uğurlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, il protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

SAYGI VE ÖZLEMLE ANILDI   TEKİRDAĞ’DA HAYAT DURDU Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 85’inci yılında özlem ve minnetle anıldı. Saatler 09.05’i gösterdiğinde tüm yurtta sirenlerin çalmasıyla hayat durdu. Tekirdağ’da vatandaşlar yolda araçlarından inerek Ata’ya saygı duruşunda bulundular. Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 85 yıl önce sonsuzluğa intikal etti. […]

12 Kasım 2023 - 13:09