DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % 2,80
BITCOIN 66.322,11 -0.982
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

“Dönüşüm” sergisine yoğun ilgi

Son Güncelleme :

11 Ocak 2024 - 11:24

“Dönüşüm” sergisine yoğun ilgi

 

Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa açtığı çini kursunun “dönüşüm” isimli sergisi Değirmenaltı Mahallesi’ndeki sergi salonunda açıldı. Karlı havaya rağmen açılışı yapılan sergi sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Sergi hakkında bilgi veren çini kursu öğretmeni Seranat Tanaçan; “Çini kursumuzun dönüşüm sergisini açtık. Burada geri dönüştürülebilir bazı malzemeleri kullandık. Özellikle ahşap ürünleri alıp yeniledik. Üzerlerine çini tasarımlar yaparak dekoratif ürün haline getirdik. Çini kursu öğrencilerimiz özveriyle çalıştı. Genel olarak İznik çinisi çalışıyoruz. Selçuklu döneminden, Kütahya çinisi de çalışıyoruz. Ağırlıklı olarak  İznik çinisi çalışıyoruz. Sene boyunca üretiyoruz. Sene sonunda da yaptığımız sergilerle herkese çini sanatını tanıtıyoruz. Sadece tabak yada pano değil çeşitli dekoratif objelerimiz var. Hepsi çini ile dekoratif hale getiriliyor.”dedi.

Sergi açılışına; Süleymanpaşa Halk Eğitim Müdürlüğü’nün göreve yeni başlayan müdürü Erdem Zeray, Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Suat Durmaz, kursiyerler ve sanatseverler katıldı. Sergi sonrası katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Habertrak/Serhat Yeşilipek