DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Haber Merkezi

Rüzgar enerjisine yatırım atağı

Son Güncelleme :

01 Şubat 2024 - 12:47

Rüzgar enerjisine yatırım atağı

Tekirdağ’ın Muratlı ilçesine bağlı Kurtpınar Mahallesi’nde rüzgar türbini kurularak rüzgar enerjisi elde edilecek.

Son dönemde Tekirdağ’da yenilenebilir enerji kaynakları konusundaki yatırımlar arttı. Bu kapsamda Akpa Kimya Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. tarafından Muratlı ilçesi Kurtpınar Mahallesi’nde Akpa Lisanssız Rüzgar Enerji Santrali projesi için (1 türbin- 2,35 Mwe- 2,35 Mwm) yapılacak. Proje için ÇED toplantısı düzenlenecek.

Rüzgar enerjisine olan yönelimin artması halkı memnun ediyor. Rüzgar enerjisi ile ilgili yapılan birçok çalışma gösteriyor ki, rüzgar enerjisi tüketicilerin parasını koruyor. Elde edilen elektrik üretim maliyetinin diğer kaynaklara göre ciddi derecede düşük olması tüketicilere önemli ölçüde ekonomik tasarruf sağlıyor. Küresel çaptaki birçok şirketin elektrik alım sözleşmeleri imzalamasıyla, rüzgar enerjisinin şirketlere sağladığı faydalar tescilleniyor. Sabit fiyatlarla uzun vadeli enerji arzı sağlamak isteyen birçok şirket rüzgar enerjisine yatırım gerçekleştiriyor. Rüzgar enerjisinin gelişimi, kirletici olmayan bir enerji kaynağı sağlayarak iklim değişikliğinin önüne geçiyor. Fosil yakıtlarda olduğu gibi sera gazı emisyonu olmayan rüzgar enerjisi, dünyaya tamamıyla temiz elektriği vaat ediyor. Dünya, küresel boyutta iklim değişikliği ile mücadele ederken, rüzgar enerjisi temiz çevre için tüm uygun şartları sunmaya hazır duruyor.

MURATLI’DA ÇED TOPLATISI YAPILACAK

Akpa Lisanssız Rüzgâr Enerji Santrali projesi için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için “Halkın Bilgilendirilmesi ve Sürece Katılımı Toplantısı” yapılacak. Toplantı; Muratlı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda 15.02.2024 tarihinde saat; 10:30’da gerçekleştirilecek. Habertrak/Oya Orhan

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURLARI

Dolar DOLAR

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar EURO

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İNG. STERLİNİ

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İSV. FRANGI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar KAN. DOLARI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar ÇEYREK ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar GRAM ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar BITCOIN

FİYAT

DEĞİŞİM

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER